HS Sports – Tuesday

Remaining Ad Time Ad - 00:00

VOLLEYBALL
Division 3 Regionals

7) WHITEHALL   0
2) REGIS   3
25-18, 25-13, 25-11

6) SPRING VALLEY   0
3) ELK MOUND   3
25-19, 25-17, 25-19

9) CUMBERLAND   3
8) CAMERON   1
20-25, 25-17, 25-14, 25-18

12) BOYCEVILLE   0
5) LADYSMITH   3
25-22, 25-22, 25-17

13) SPOONER   0
4) PHILLIPS   3
25-7, 25-12, 25-10

14) GLENWOOD CITY   0
3) SAINT CROIX FALLS   3
25-15, 25-17, 25-11

10) CHETEK-WEYERHAEUSER   0
7) SHELL LAKE   3
25-17, 25-20, 26-24

15) CHEQUAMEGON   0
2) CLEAR LAKE   3
25-9, 25-13, 25-9

5) MONDOVI   0
4) DURAND   3
25-16, 25-19, 25-20

5) COCHRANE-FOUNTAIN CITY   1
4) LUTHER   3
23-25, 25-21, 25-15, 26-24

9) AUGUSTA   3
8) OSSEO-FAIRCHILD   2
22-25, 26-24, 21-25, 25-20, 16-14

12) STANLEY-BOYD   1
5) COLBY   3
17-25, 25-20, 26-24, 25-19

11) CADOTT   0
6) NEILLSVILLE/GRANTON   3
25-18, 26-24, 25-23

10) THORP   0
7) MARATHON   3
25-16, 25-23, 25-13

15) SPENCER   0
2) FALL CREEK   3
25-10, 25-13, 25-17


Division 2 Regionals

12) SOMERSET   0
5) ALTOONA   3
25-14, 25-14, 25-12

9) PRESCOTT   0
8) RICE LAKE   3
25-19, 25-15, 25-20

13) HAYWARD   0
4) OSCEOLA   3
25-9, 25-12, 25-12

14) NORTHWESTERN   0
3) ELLSWORTH   3
25-9, 25-11, 25-12

11) BALDWIN-WOODVILLE   0
6) AMERY   3
25-17, 25-20, 25-14

10) ASHLAND   0
7) BARRON   3
25-17, 25-18, 25-21


Division 4 Regionals

14) PLUM CITY   0
3) EC IMMANUEL LUTHERAN   3
25-11, 25-4, 25-12

9) FLAMBEAU   1
8) MELLEN   3
25-17, 21-25, 25-13, 25-22

13) WINTER   0
4) DRUMMOND   3
25-16, 25-16, 25-11

14) HURLEY   0
3) BIRCHWOOD   3
25-12, 26-24, 25-19

9) CORNELL   0
8) ELMWOOD   3
25-17, 25-17, 25-12

12) TURTLE LAKE   1
5) GILMAN   3
25-14, 25-12, 9-25, 25-23

11) OWEN-WITHEE   0
6) PRAIRIE FARM   3
25-22, 25-14, 25-18

10) LAKE HOLCOMBE   0
7) SIREN   3
25-12, 25-14, 25-12

13) GILMANTON   0
4) BANGOR   3
25-11, 25-16, 25-23

14) INDEPENDENCE   0
3) ALMA/PEPIN   3
25-17, 25-20, 25-18

10) ALMA CENTER LINCOLN   3
7) ELEVA-STRUM   1
23-25, 25-19, 25-13, 25-21


BOYS SOCCER
Division 1 Regionals

EC NORTH   1
EC MEMORIAL   2

CHIPPEWA FALLS   1
GREEN BAY PREBLE   9

SUPERIOR   0
HUDSON   5


Division 2 Regionals

ONALASKA   2
NEW RICHMOND   4

MENOMONIE   1
RIVER FALLS   2


Division 3 Regionals

ALTOONA/FALL CREEK   2
SPOONER/SHELL LAKE   3


COLLEGE VOLLEYBALL
Non-Conference

UW-EAU CLAIRE   3
ST. NORBERT   0
25-19, 25-14, 25-16
Blugolds: 21-2

Collin Talbert

Collin Talbert

More Sports

STORMTRACKER 18 WEATHER

Weather Outlook: Warmer weather on the way, but it won’t last long

Weather Outlook: Warmer weather on the way, but it won’t last long

It will get warmer over the next couple days. Well, at least warming up to near average temperatures. A cold

Connect With WQOW
RECENT SPORTS POSTS

Blugolds Ready For Babson In Quarterfinals

After a dominating opening weekend in the NCAA Tournament, UW-Eau Claire volleyball finds themselves in the Elite 8 with an

Panthers Making Their Third Straight State Appearance

For the third straight season, Saint Croix Central football will take the turf at Camp Randall as they look for

Dyment, Blugolds Off To An Undefeated Start In 2018

UW-Eau Claire men's hockey is off to a 7-0 start this season, and playing with a lot of confidence.

College Sports – Sunday

UW-Eau Claire defeated Saint Benedict Sunday afternoon 3-1, to advance to the Quarterfinals in Pittsburgh on Wednesday.

College Sports – Saturday

Highlights and scores from football, volleyball, men's and women's hockey, men's and women's basketball, and cross country around the WIAC

Scroll to top
Skip to content